Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Facebook, Google Gibisi, Wikipedia Destekli Haber Panelini Test Ediyor

Facebook, yaptığınız aramalarda sağ tarafında artık bir Wikipedia malumat paneli gösterecek. Google’ın arama sonuçlarındaki Wikipedia kutucuğuna benzeyen işlevin bir farkı, kutucuğun içerisinde kişinin Instagram profiline de bir irtibatın bulunması.

Google’ın tersine Facebook, kullanıcıların farklı web sitelerinde değil kendi üzerinde devir geçirmesini istiyor ve yeni işlevi buna nazaran şekillendiriyor. Mütehassıslar, Facebook’un yanlış haberlere karşı teşebbüslerinin, kullanıcıları Facebook’ta tutmayı da amaçladığını söylüyorlar. İşlevin şu an mobil web sahifesinde, masaüstünde ve iOS pratiğinde ve yalnızca İngilizce lisanında test edildiği belirtiliyor.

İşlevin her aramada istendiği üzere çalışmadığına, bazen tutarsız Wikipedia kontakları verdiğine dair şikayetler var. Facebook’un problemleri gidermesiyle birlikte işlev, herkese sunulmaya başlanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287