Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

En İyi Gayrimenkul Yatırımı Hangisidir?

Bu yazı içerisinde sizlere En İyi Gayrimenkul Yatırımı Hangisidir? hakkında bilgi vereceğim.

Bir yerlerde bir miktar birikimiz var ve yatırım yapmak istiyorsanız, işe detaylı bir araştırma yaparak başlayabilirsiniz.

En iyi yatırım araçları nelerdir, en mantıklı gayrimenkul hesabı hangisidir ve kısa ve uzun vadede kâr sağlayan yatırımlar nelerdir?

Bugün sizlerle bu konuları paylaşacağız.

Uzun Vadede Kazanç için Tarla Yatırımı

Gayrimenkul yatırımları son dönemlerde oldukça kazanç sağladığından en mantıklı yatırım fırsatları arasında yer almaktadır.

En lüks evleri bulabilirsiniz ancak onun lüks olmasına artı değer katan ise o evin değerli bir arsa üzerine inşa edilmesidir.

Günümüzde artan nüfus ile birlikte binlerce kişi, kendine barınmak için arsa veya ev arayışına girmektedir. Bu bağlamda şehirler gittikçe bugünkü durumda şehir dışına doğru kayma eğilimi gösterirler. Eğer sizlerde uzun vadeli yatırım fikirleri arasında yer alan arsa veya tarla almak istiyorsanız, 10 yıllık süreçte şehrin ulaşabileceği hacimde bir tarla alarak yatırım yapabilirsiniz. Ancak öncelikle tarlanın ilgili belediye tarafından alınmış bir imar izni olması, sizlere bu tarladan arsa değeri olarak kazanç sağlamanızı sağlayacaktır.

Orta Vadede Kazanç için Arsa Yatırımı

Nüfus artışı ile birlikte artan konut ihtiyacı, konutların arazisine daha da değer katmaktadır.

Kolayca satılabilir özellikleri ve bekledikçe değer kazanması arsa yatırımının ne denli kârlı bir iş olduğunun göstergesidir.

Özellikle arsanızın çevresi inşaatlarla çevrelendiyse ve yeşil alanlar ile dolduysa ellerinizi ovuşturup gelecek paranın hayalini kurmaya başlayabilirsiniz.

Kısa Vadede Kazanç İçin Konut Yatırımı

Kısa vadede kâr yatırımı için birçok yatırım araçlarını tercih edebilirsiniz. Hisse senedi, yatırım şirketleri fonları, döviz ve borsa sizlere kısa vadede kazanç getirse de oldukça riskli bir yatırım tercihi olacaktır.

Ancak yatırım amaçlı konut satın alarak hem risksiz hem de kazançlı bir yatırımı tercih edebilirsiniz. Her yıl artan inşaat ve arsa giderleri konut fiyatlarını düzenli olarak arttırmaktadır.

Bununla birlikte şehir merkezinde bir ev alacaksanız, bu evi kolayca satabilir veya kiralayabilirsiniz.

Konut alacaksanız da şehrin işlek mekânlarına veya yeni açılan, açılması planlanan ulaşım güzergâhlarındaki konutları tercih edebilirsiniz.

Kira Geliri İçin İş Yeri Yatırımı

İş yeri yatırımını düşünenler çoğunlukla işyerine yatırım nasıl yapılır, yatırım yapılması mantıklı mıdır gibi sorularla boğuşmaktadır.

İş yerleri de tıpkı konutlar gibi, yıldan yıla değer kazanan bir yatırım aracıdır.

Ayrıca hem satın alıp beklettikten sonra satabilirsiniz, hem de kiraya vererek uzun vadede işyeri kirası ile yatırımınızı amorti ettirebilirsiniz. 

İş yeri yatırımı yapacaksanız, arsa yatırımı gibi şehrin uzayacağı yerleri seçerek küçük miktarda yatırımlar yapabilirsiniz.

Ancak kısa sürede kârlı bir yatırım yapmak gibi bir düşünceniz var ise, caddeye bakan bölgesel olarak aktif insan trafiğinin fazla olduğu bir alan da iş yeri alarak kiraya verebilirsiniz. Özellikle kurumsal firmalara kiralayacağınız iş yeri sizlere ömür boyu getiri sağlayabilir.

En İyi Gayrimenkul Yatırımı Hangisidir? yazımızın sonuna geldik.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287