Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

En Çok Gelir Elde Edilen Ek İşler

Bu yazı içerisinde sizlere En Çok Gelir Elde Edilen Ek İşler hakkında bilgi vereceğim.

Para kazanmak için günümüzde birbirinden farklı çalışma yöntemleri ve meslekler bulunuyor.

Eskiden pek çok kişinin para kazanma yöntemi olarak aklına gelmeyecek iş kolları artık kişilere oldukça fazla gelir sağlayabiliyor.

Günümüzde de para kazanmak için iki ayrı yol bulunuyor. İlki her gün gidilerek ve tam zamanlı çalışarak gelir elde etmek.

İkincisi ise tam zamanlı çalışarak elde edilen gelirin aynısını  haftada sadece birkaç saat çalışarak elde etmek.  

Yurt dışında yapılan araştırmalara göre tam zamanlı çalışan birinin saatte elde ettiği gelir 16 dolar civarında. Diğer yandan tam zamanlı çalışmayan kişiler ise saatte 100 dolar kazanabiliyor.

Tam zamanlı çalışan ve ortalama bir mesleğe sahip olan kişilerin saatte 100 dolar kazanması pek mümkün olmamakla birlikte harcadıkları emek genel olarak daha fazladır.

Bu nedenle kişilerin gelirlerini arttırmak için yapabilecekleri şey ya bir iş kurmak ya da farklı ve yeni gelişen iş kollarına girmektir. 

Tam zamanlı çalışmadan yapılabilecek işler arasında su altı kaynakçısı işi dikkat çekmektedir. Bu işin yapılması ile otuz gün içerisinde toplam on iki saat çalışarak bir gün için 900 ve 1200 dolar arasında gelir elde etmek mümkün.

Bu iş kolunda yapılacak iş ise; gaz ve petrol şirketlerine ait boru hatlarında çalışmak şeklinde gerçekleştiriliyor.

Bu işi yapabilmek için ise elbette gerekli güvenlik tedbirlerini almayı bilen, işin eğitimini almış ve gereken bilgi birikime sahip olma şartı isteniyor. 

Başka bir iş kolu ise neredeyse doktorların gelirleri ile eş değer olması nedeni ile kişileri şaşırtıyor.

Hastaların geçici olarak bayılmasını sağlayan anestezi uzmanları doktorlar kadar yüksek miktarlarda gelir elde ediyor.

Yurt dışında iş yapmakta olan bir anestezi uzmanı ortalama 101.80 dolar kazanarak yüksek gelir elde eden grup içerisinde yer alıyor. 

Pilot olan kişiler normalde de çok yüksek rakamlar kazanıyor ancak diğer yandan ticari pilotluk yaparak ek gelir sağlayabiliyor. Pilotlar emekli pilot olsalar da bu işi yapabiliyor ve gün içerisinde bir saat için 120 dolar civarında kazanç sağlıyor.  

Dövme Sanatçıları

Son zamanlarda neredeyse her yaş grubu tarafından talep gören dövmeleri yapmakta olan dövme sanatçıları yüksek gelir elde eden meslek gruplarından bir tanesi.

Dövme sanatçılığı olmak için bir sertifikaya sahip olmak gerekmiyor ve kişiler bunu temel işi ya da ek işi olarak yapabiliyor. Dövme sanatçıları günümüzde saatte 130 dolar civarında kazanç sağlayabiliyor. 

Proje bazlı fotoğrafçılık da yüksek gelir elde edilebilecek iş kollarından bir diğeri. Özellikle doğum, düğün ya da başka özel günler için yapılan fotoğrafçılıklarda saatlik 100 dolar gibi bir kazanç sağlamak mümkün.

Kişinin deneyimi ile kazandığı para doğru orantılı olarak artış gösteriyor. 

Ek iş olarak yapılabilecek bir diğer ilginç iş ise el modelliği.

Normal bir model gibi ajansa kayıt olarak el modeli olmak ve saatlik 100 dolar gelir elde etmek mümkün.  

En Çok Gelir Elde Edilen Ek İşler yazımızın sonuna geldik.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287