Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Eldiven, Maske ve Kıyafetlerinizi Gerçek Halde Çıkarmanız İçin Teknikler

Virüsler kimi yüzeylerde uzun vade boyunca yaşayabiliyor. Giydiğiniz eldiven ve taktığınız maskenin yanı sıra kıyafetlerin yüzeylerinde de virüsler olabiliyor. Bu nedenle zatî hijyen için eldiven, maskenizi hakikat biçimde çıkarmanız ve meskene girdiğinizde kıyafetlerinizi iyi halde üzerinizden çıkararak yıkamanız da değerli. Şahsî aklık, hayatınızda her zamankinden daha kıymetli bir hal almışken eldiven, maske ve kıyafetlerinizin üzerinde uzun vade yaşadığını bildiğiniz virüslerden korunmak için uygulayabileceğiniz olağan teknikler mevcut. Sizin için eldiven, maske ve kıyafetleriniz şark halde dezenfeksiyon edebileceğiniz bu usulleri derledik.

Eldiven ve maskelere dışarıda veda edin

Öncelikle eldiven ve maskenizi haneye girdikten sonra değil içeriye girmeden çıkarmalısınız. Eldivenlerinizi çıkarırken evvel bir elinizle vesair elinizdeki eldiveni dıştan içe gerçek sıyırın. Akabinde sıyırdığınız eldiveni hala eldivenli olan elinizde tutup çıplak elinizi eldivenli elinizin içine sokun ve tekrar dıştan içe hakikat sıyırın. Bu prosedürle birbirine geçirip virüsleri hapsettiğiniz eldiven yumağını en yakındaki çöpe atabilirsiniz.

Maskenizi çıkarırken de işe kulak lastiklerinden başlayın. Daha sonra dışa gerçek katladığınız maskeyi derhal çöpe atarak virüsleri ardınızda bırakabilirsiniz. Olağan, eldiven ve maskeleri çöpe attıktan sonra ellerinizi yıkayarak önlemi elden bırakmayın.

Kıyafetlerinizi izole bir ortamda çıkarın

Sıra geldi kıyafetlerinize. Öncelikle meskene girmeden ayakkabılarınızı çıkarıp kapı önündeki ayakkabılığa bıraktığınızdan emin olun. Bu sayede ayakkabının üzerindeki virüsler, yalnızca birkaç saat içinde sizin için bir tehdit olmaktan çıkacaktır. Daha sonra kıyafetlerinizi çamaşır odasında, kilerde ya da sadece izolasyon için ayırdığınız bir odada çıkarabilir, şahsî hijyen için yıkama aşamasına geçebilirsiniz.

Çıkardığınız kıyafetlerinizi çabucak yıkamayacaksanız kesinlikle bir çamaşır sepetinde biriktirin. Çabucak yıkayacağınız kıyafetleri ise kıyafetlerinize zarar vermeyecek mümkün olan en sıcak raddede yıkayabilirsiniz. Unutmayın; ortalığa virüslerin saçılmasını istemiyorsanız kıyafetleri çokça sallamadan makineye atmalısınız. Ayrıyeten hanede hijyen sağlamak için kıyafetleri beklettiğiniz çamaşır sepetini de ara ara dezenfekte etmeyi sakın atlamayın. Olağan, çamaşır odasında işiniz bittikten sonra gerçek el yıkama tekniği ile ellerinizi temizleyip rahat bir nefes alabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi derinlemesine temizleyin

Sert yüzeylerin bilakis kıyafetler birden çok katmandan oluştuğu için derinlemesine arilik gerektiriyor. Bu yüzden her bir katmanın temizliğini sağlamak için Samsung’un Eco Bubble teknolojisine sahip çamaşır makinelerini tercih edebilirsiniz. Köpükle yıkama teknolojisi ile çamaşırlarınıza zarar vermeden ve deterjan kalıntısı bırakmadan temizleyen Samsung Eco Bubble kıyafetlerinizi köpürtürken siz de el yıkama kurallarına nazaran en az 20 saniye boyunca ellerinizi köpürtüp durulayabilirsiniz.

Tedbirinizi alıyorken kıyafetlerinize yerleşmiş lekelerle de vedalaşmak istiyorsanız Steam buhar teknolojisini kullanabilirsiniz. Samsung Steam teknolojisine sahip çamaşır makineleri ile bakterilerin %99,9’unu yok edip kıyafetlerinizi alerjen hususlardan temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Dezenfeksiyon yaparken tasarruf edin

Kıyafetlerinizi sık sık yıkıyorsanız sudan tasarruf etmeniz de yararınıza olacaktır. Ama ferdî bakım için kıyafet temizliğinin koşul olduğu bu periyotta hem sudan tasarruf edip hem de temizliği sağlamak çetin görünebilir. Tam da bu noktada Samsung Air Wash teknolojilerini kullanan çamaşır makineleri hava ile temizleme teknolojisiyle size yardımcı olacak. Air Wash ile su, deterjan ve kimyasal kullanmadan kıyafetlerinizi dezenfekte edebilirsiniz. Ayrıyeten gücünü ısıtılmış havadan alan Air Wash teknolojisi, giysilerinizi temizlerken beğenilmeyen kokulardan da arındırır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287