Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

E-ticaret İçin Olmazsa Olmaz 3 Kriter; Güvenlik, Kalite, Servis

Son yıllarda alışveriş online sürdürülmeye başlayarak ciddi kazançlar elde eden firmalar bulunmaktadır. E- ticaret olarak hayatımıza giren online alışveriş siteleri oturduğunuz yerden alışveriş yaparak hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Giyim, gıda, elektronik, kozmetik ve daha birçok ürünü online olarak satın alabilmekteyiz. Peki biz online sitelerden alışveriş yaparken e- ticaretin başarı elde etmesi nasıl oluyor onlara bir göz atalım.

E- ticaretin olmaz olmazlarından olan güvenlik, kalite ve servis son tüketici için oldukça önemli. Alışveriş yapan kişiler kişisel bilgilerinin içerdiği kredi kartları ile alışveriş yaparken bunun güvenli olup olmadığı konusunda tereddüde düşebiliyor. Ödeme gerçekleşirken mutlaka SSL şifrelemesinin olması müşterileri daha güvenli bir alışveriş yaptıklarına ikna edebilmektedir. Online alışveriş sisteminin güvenliğine güvenen müşteriler aynı site üzerinden birçok kez alışveriş yapmayı tercih ediyor. Bu yüzden e- ticaret yaparken SSL şifreleme işleminin tercih edilmesi güven konusunda daha rahatlatıcı olabiliyor.

E- ticaret sırları olarak müşterinin ilk baktığı niteliklerden biri de kalitedir. Kaliteli ürünleri uygun fiyata bulmak için günlerce araştırma yaptıktan sonra satın alma işlemi gerçekleşebiliyor. Satılan ürünün kalitesinden asla ödün verilmemeli. Kalite ürün satan e- ticaret siteleri kulaktan kulağa yayılarak daha çok müşteriye hitap edebiliyor. Her zaman kaliteli ürün sunmak e- ticarette başarı elde edilmesini sağlar.

Online alışveriş yaptıktan sonra müşteriler satış sonrası servise dikkat etmektedir. Örneğin bir elektronik eşya satın alındığında kurulum gerekli ise satış sonrası bu servis müşterinin bir sonraki alışverişinde aynı e- ticaret sitesini tercih etmesini sağlayabiliyor. E- ticaret normal bir alışveriş gibi düşünülerek her türlü servisi barındırması gerektiği düşüncesinde olan son tüketiciler bu desteği görmekten memnuniyet duymaktadır.

E- ticaret sırları olarak bilinen bu üç şeyi online alışveriş yaparken göz ardı etmemelisiniz. E- ticaret sitesinde bunların olması daha güvenilir bir alışveriş yapmanızı sağlar. E- ticaret başarı elde edebilmek için güven, kalite ve servisi ön planda tutarak müşterilerinin memnuniyetini sağlayıp satışlarında ciddi bir artış sağlamaktadır. E- ticaretin bu kadar tercih edilmesini sağlamak müşterilerinize verdiğiniz hizmet ile doğru orantılıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287