Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Daha fazla trafik için geri bağlantılar nasıl oluşturulur


Daha fazla trafik için geri bağlantılar nasıl oluşturulur

.

.

Daha fazla trafik için geri bağlantılar nasıl oluşturulur?

Paylaş

Cıvıldamak

Pin 1129 paylaşımları

Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir; bu, bir bağlantı üzerinden satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ücret ödemeden küçük bir komisyon alabileceğim anlamına gelir. Ne olursa olsun, yalnızca kişisel olarak kullandığım ve okuyucularıma değer katacağına inandığım ürün veya hizmetleri öneriyorum. Daha fazla bilgi için lütfen açıklamayı okuyun.

Geri bağlantı, bir bloga veya web sitesine geri bağlantıdır. Geri bağlantı, arama motoru optimizasyonunun (SEO) bir parçasıdır. Bir web sitesini veya blogu Google’da sıralamaya yardımcı olur, böylece insanlar sadece bir arama yaparak ona rastlayabilir. Bloglar, makalelerle dolduruldukça daha fazla geri bağlantıya sahip olma eğilimindedir. Bir makale veya web sitesi ne kadar çok geri bağlanırsa, Google’ın değerli bilgiler içerdiğini düşünmesi ve aramalarda bulunmasını sağlama şansı o kadar artar. Güvenilir web siteleri ona bağlandığında Google’ın ön sayfasında bulunma şansı daha yüksektir.

Pek çok kişi Google’ın ön sayfasına ulaşma hedefine sahiptir, çünkü bir web sitesine bu şekilde daha fazla trafik çekersiniz. Bir aramadan gelen trafik genellikle ılık ve sıcak bir ipucudur. Bu sıcak ve sıcak uçlar, sahip oldukları bir sorunun farkındadır ve bu sorunu çözmek için bir çözüm aramaktadır. Blogunuzun veya web sitenizin sorunlarının çözümü varsa, satın almaya daha meyillidirler, böylece onları bir müşteri yapar ve satışı yaparlar.

En çok geri bağlantı çeken içerik türleri

En fazla geri çeken beş tür makale vardır. İlk içerik türü “nasıl yazılır” dır. Makaleler nasıl açıklanır ve bir şeyin nasıl yapılacağını öğretir. Kendin yap (DIY) çağında olduğumuz için çok popüler. Sadece bu da değil, insanlar her zaman bir şeyler öğrenmek istiyorlar.

Çok popüler olan bir sonraki içerik türü bir listedir. Bu günlerde dikkat süremiz çok kısa ve birçok kişi aradıkları noktaya varan listeleri okumayı tercih ediyor.

İnfografikler, çok sayıda geri bağlantı oluşturan başka bir popüler içerik türüdür. İnsanlar görsel oldukları için infografikleri paylaşmayı severler. Ayrıca bilgi edinmek için çok fazla şey okumak zorunda kalmadan görsel olarak birçok şeyi açıklarlar. Öğrenmenin hızlı bir yolu. İnfografikler başkalarının makalelerinde kullanılabilir ve her zaman orijinal kaynağa geri bağlanır, bu yüzden blogunuzdan veya web sitenizden birkaç infografik almanız gerekir.

Ne ve neden makale türleri de geri bağlantılar için çok popüler. Bu makaleler bir şeyin ne olduğunu ve neden onu seçmeniz gerektiğini açıklar. Bu tür makalelere bir örnek, neden bir yazılımı başka bir yazılım üzerinde kullanmanız gerektiğidir. İnsanlar satın almadan önce artıları ve eksileri okumayı severler.

Bir backlink için popüler olan son içerik türü bir videodur. Videolar çok popülerdir, çünkü herhangi bir şey okumak zorunda kalmadan oynatıp bilgileri tüketebiliriz.

Kullanılmaması gereken bağlantı kurma yöntemleri

Birçok bağlantı oluşturma yöntemi vardır, ancak Google bunların tümünü onaylamaz. Beyaz şapka bağlantı kurma yöntemi profesyonel, güvenli kabul edilir ve Google tarafından onaylanır. Siyah şapka yöntemleri kaşlarını çattı ve kesinlikle Google tarafından onaylanmadı. Bu siyah şapka yöntemleri, web sitesinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamaya yönelik spam bağlantıları içerir, ancak Google biliyor. Bu yöntem, web sitesinin Google’da görünmesini engelleme potansiyeline sahiptir.

Fiverr’de geri bağlantılar oluşturmak için sunulan birçok konser var. Genellikle sadece 5 dolara mal olurlar, ancak bağlantılarınızın nereye gittiğini bilmediğiniz için asla geri bağlantı satın almamalısınız. Bu bağlantılar düşük kaliteli ve arama motoru sıralamasını sakat olabilir. Genellikle spam içerikli web sitelerine yerleştirilirler.

Bağlantı değişim grupları geri bağlantı oluşturmanın başka bir yoludur, ancak bu Google’ın sevmediği başka bir yöntemdir. Önerme, Google’da birbirlerinin rütbesine yardımcı olmak için diğer insanlarla bağlantı alışverişinde bulunmaktır. Özellikle aynı niş içinde değilseniz bile işe yaramaz.

5 kolay adımda geri bağlantı alma

Aşama 1

Geri bağlantı oluşturmanın ilk adımı, nişinizde iyi sıralanan anahtar kelimeler bulmaktır. Sem Rush veya Keysearch gibi nişiniz için iyi anahtar kelimeler belirlemek için bir anahtar kelime araştırma aracına ihtiyacınız olacaktır. Aşağıdaki örnekte, Keysearch’teki “blog nasıl başlatılır” anahtar kelimesini kullanacağım. Gördüğünüz gibi, bu anahtar kelime için rekabet 48 puanla orta düzeydedir. 135.000’lik bir hacme sahiptir. Resmin sol tarafında bu anahtar kelime için sıralama yapan web sayfalarını görebilirsiniz. Bu sayfaları not alın ve kontrol edin.

Adım 2

Bir backlink oluşturmanın ikinci adımı inanılmaz bir içerik oluşturmaktır. Sıralamak istediğiniz anahtar kelime için sıralanan en iyi sayfaları kontrol ettikten sonra, ortaya çıkanlardan daha şaşırtıcı ve daha iyi bir içerik oluşturmanız gerekir. Bir ton değer sağlamalıdır. Belki de her web sitesindeki tüm makaleleri kendi kelimeleriniz ve bakış açınızla tek bir blog gönderisine koyabilirsiniz.

Aşama 3

Geri bağlantı oluşturmanın üçüncü adımı, anahtar kelime aracını tekrar kullanmak ve ortaya çıkan en iyi makalelere bağlantı veren tüm geri bağlantılara göz atmaktır. Keysearch ve Sem Rush gibi araçlar bunu yapmayı kolaylaştırır. Anahtar kelime için sıralanan makalelere bağlantı veren tüm web sitelerinin bir listesini yapın.

4. Adım

Dördüncü adım, sıralamaya çalıştığınız anahtar kelime için açılan makalelere bağlanan tüm web sitelerine başvurmaktır. Bu, onlara, bağlantı verdikleri makaleyi okuduğunuzu söyleyen e-posta göndereceğiniz için şaşırtıcı makalenizin geleceği yerdir, ancak makalenizin daha iyi olduğuna ve kitlelerinin de seveceğine inanıyoruz. Makalenize bir bağlantı isteyeceksiniz. Bu uzun bir süreçtir ve yanıt verme ihtimalleri çok düşüktür, bu yüzden bir takip yapmak da çok önemlidir. Makalenize geri dönmek için bu yüksek otorite alanlarından yalnızca birini aldığınızı düşünün. Zaten geri bağlantılarıyla bir makaleyi sıralamaya yardımcı olduklarını kanıtladıkları için işletmeniz için harikalar yaratabilir.

Adım 5

Web 2.0 başka bir bağlantı oluşturma yöntemidir. Siyah şapka ve beyaz şapka yöntemleri arasında olduğu gibi bu bir gri şapka taktiği. Web 2.0 bağlantı kurma, blogunuza geri bağlanan diğer bloglama platformlarından bloglar oluşturduğunuz zamandır. Bu platformlar genellikle yüksek alan adı otoritesidir ve onu blogunuza geri bağlayan harika bir alan adı yapar. Doğru bir şekilde yapıldığında, backlink blogunuza veya web sitenize yarar sağlayabilir. İyi web 2.0 geri bağlantıları oluşturmak için, bu web 2.0 sitelerindeki blog makaleleriniz çok fazla değer vermeli ve orijinal olmalı, böylece bu beyaz bir şapka yöntemi olmalıdır. Web 2.0 blog makaleleri en az 500 kelime olmalı ve başka bir yerde yayınlanmamalıdır. Google’ın alakalı ve alakalı bulması için web sitenizle aynı nişte olmaları gerekir. Yanlış yapılan Web 2.0 geri bağlantısı genellikle orijinal olmayan makalelerle veya yalnızca web sitesine geri bağlanan hiçbir değer içermeyen bir web sitesiyle yapılır.

Geri bağlantılar oluşturmak için kullanılabilecek bazı web 2.0 platformlarının listesi:

WordPress.com

Blogspot.com

Tumblr.com

Blogger.com

LiveJournal.com

Jimdo.com

Weebly.com

Wix.com

web.com

xing.com

webs.com

Gördüğünüz gibi, geri bağlantı almak harika içerik oluşturmakla başlar. İçeriğiniz şaşırtıcı olduğunda geri bağlantılar gerçekleşir. Şaşırtıcı içerik, yardımcı olan ve bir ton değer sağlayan içeriklerdir. Başka web sitelerinin içeriğinizle bağlantı kurmasını sağlamak için bazı sosyal yardımlar yapmak da zarar vermez. Geri bağlantılarınızı oluşturmanın kontrolünü ele geçirmek, insanların web sitenizi veya blogunuzu bulmasını beklemekten çok daha hızlı bir şekilde web sitenize daha fazla trafik oluşturmanıza yardımcı olabilir. Web sitenizi büyütmeyle ilgili daha fazla bilgi için blog yazarları ve dijital pazarlamacılar için en iyi 14 araca göz atın.

Daha fazla geri bağlantı oluşturarak blogunuza veya web sitenize nasıl daha fazla trafik çekebileceğinizi öğrenin. Daha fazla geri bağlantı oluşturmak için tam adımları uygulayın.

.

.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287