Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parti mekanları bir vade daha gizli kalacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tütüne Hayır programı kapsamında gençlerle buluştu. Erdoğan, “Eğlence mekanları ile nargile içilen taraflar bir müddet daha örtülü kalmaya devam edecektir” açıklamasını yaptı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu halde:

“Dünya umumunda her yıl 7 milyon, devletimizde 100 bin kişi tütün tasarrufa bağlı marazlar sebebiyle hayatını kaybediyor.

Parti mekanları ile nargile içilen alanlar bir müddet daha saklı kalmaya devam edecektir.

400 bin insanın hayatına mal olan virüse karşı yürüttüğümüz şiddetli uğraşta cürüm yapma lüksümüz yoktur.

Devletimiz umumunda dumansız hava alanını genişletme adımlarında ayan muhitlerin reaksiyonuyla karşılaştık.

Para kazanma hırsının kişisi pahaların velev insan hayatının önüne geçtiği tuhaf vakitlerde yaşıyoruz.

Vahşi kapitalizmin en çok sirayet ettiği bölümlerin başında tütün sanayisi vardır.

Alkol düzenlemesinden uyuşturucuyla savaşa kadar her adımımız engellenmeye çalışıldı.

Türkiye 1970’lerde ‘İnşallah bol bol içki ve sigara içilir.’ temennisiyle meyhane açan, Gümrük ve Monopol bakanları dahi görmüştür.

Gençlerimizi sigara, içki ve uyuşturucunun zararlarına karşı ne kadar bilinçlendirirsek, geleceğimize o denli inançla bakabiliriz.

Tütün sanayisi on yıllardır kendi kasalarını doldururken, milyonlarca genci özgürlüğünden etmiş, bağımlı bir hayata hapsetmiştir.

Biz bu sigara müptelası olan vatandaşlarımızı çok seviyoruz. Onların sigara fiyatlarını arttıralım, tahminen o devir bu işten yavaş yavaş kaçarlar diye düşünüyoruz gelgelelim yeniden de kaçmıyorlar nedense? Lakin biz yeniden vergiyi sigaraya bindireceğiz.”

Kaynak: AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287