Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Çorum’da 3,9 büyüklüğünde sarsıntı

Afet ve Acil Durum Idaresi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde bölge alan habere nazaran, saat 16.11’de kent merkezinde 3,9 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Zelzelenin 6,9 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Kent merkezinde hissedilen sarsıntının akabinde kimi vatandaşlar mesken ve iş alanlarından dışarı çıktı.

Vali Mustafa Çiftçi, zelzele nedeniyle şu ana kadar olumsuz bir durumun kendilerine ulaşmadığını söyledi.

AFAD Yöneticisi Elvan Kaya, sarsıntının merkez üssünün Eskiekin ve Yaydiğin mevkileri olduğunu belirterek “Polis ve jandarma ekiplerimizle görüştük. Şu an için gerek onlara gerekse bizlere ulaşan bir olumsuzluk bulunmuyor.” dedi.

Kent sakinlerinden Serbay Yavuz, meskende oturduğu sırada zelzele olduğunu aktararak “Oturduğum sandalye sallanmaya başladı. Birinci evvel kazan dairesi patladı sandım. Sonra sallantı devam edince derhal dışarı attık kendimizi. En sonra 90’lı yıllarda Çorum’da bu türlü zelzele olmuştu. Alışkın olmadığımızı için bayağı korktuk.” diye konuştu.

Kaynak: AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287