Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Ccleaner Programı Nedir Ve Ne İşe Yarar

Ccelaner bir temizlik programıdır ve bilgisayarlar için hizmet vermektedir. Ccleaner bilgisayarınızda bulunan her türlü gereksiz dosyayı, kullanılmayan programı, program klasörlerini bularak bilgisayarınızı temizleyerek bilgisayarınızın performansının artmasında size yardımcı olur. Benimde severek kullandığım bir program olan ccleaner ilk andan itibaren bilgisayarınızın performansını arttırıyor bunu gerçekten fark ediyorsunuz. Yalnız her türlü dosyayı temizleyemeyen bu program bir kaç ufak hatadan dolayı ününü biraz yitiriyor. En önemli olumsuzluğu bilgisayarın derinlerine inemiyor ve istediğiniz bazı dosyaları silemeyebiliyor. Bazen de bilgisayarı biraz kasıyor diyebiliriz. Başlangıçta başlayan bir program olduğundan bilgisayarımızın açılma süresini biraz uzatıyor. Ancak bunu engelleyebilirsiniz. Öncelikle başlangıç bölümüne gelip arama kutusuna msconfig yazın ardından hizmetlere gelin tüm Microsoft hizmetlerini gizle deyip başlatma sekmesine geçin daha sonra orda bulunan programlardan hangisinin başlangıçta açılmasını istiyorsanız ya da istemiyorsanız ona göre tik koyun yada tikini kaldırın. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız artık ccelaner programı başlangıçta açılmayacaktır. Bilgisayarınızda tutmak yerine işiniz olduğunda programı yükleyip işiniz bittiğinde de programı silebilirsiniz. Bunu yapmak hem programın yer kaplamasını engelleyecek hem de sizi çer çöp dosyalarından olabildiğince kurtaracaktır.


Sağlam bir anti virüs programıyla beraber kullanırsanız daha iyi verimler alabileceğiniz ccleaner programını kesinlikle kullanmanızı öneriyorum. Bazı ufak tefek hataları olduğundan biraz geliştirilmesi gerek diye duyuyorum fakat bu hatalar programı kullanılamayacak hale getirmiyor yine de çok iyi sonuçlar veren programın tamamen ücretsiz olması da programa ayrı bir ün kazandırıyor.


Programa verdiğim puan 10 üzerinden 8,2 puanı da yazıda bahsettiğim gibi ufak tefek hatalardan kırdım. Kesinlikle kullanmanız gereken bir programdır. Ayrıca bazı oyun hatalarında tarama yaparak oyununuz da oluşan herhangi bir sorunu çözebilirsiniz. Örneğin geçen oynadığım Counter Strike Global Offensive oyununda küçük bir hata almıştım oyunu silip yüklememe rağmen aynı hatayı alıyordum sürekli. Oyunu silip ccleaner programıyla bir daha taradım ve yeniden yükledim, ardından hatayı bir daha almadım ve şuana kadar sorunsuz çalışan bir oyun oynuyorum. Ama sadece bununla bitmedi oyun performansında önemli ölçüde arttıran bir program olan ccleaner oyun dosyalarını tarayarak size daha iyi bir oyun performansı sunuyor. Düzenli olarak günde bir kere tarama yaparsanız size çok yardımcı olacak bir program olan ccleaner programı bu özelliklerinin yanında bir de antivirüs taraması yapıyor. Fakat bu özellik programın bir temizlik programı olduğundan fazla gelişmemiş yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi sağlam bir antivirüs programıyla kullanırsanız çok iyi sonuçlar alırsanız. Hadi programı kullanmak için daha ne bekliyorsunuz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287