Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

“Bu sıhhat kurumları devletimizin yüz akı olacaklar”

Cumhurbaşkanı Receğ Tayyip Erdoğan, İstanbul’da inşa edilen Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nin açılışında konuştu.

Erdoğan, konuşmasında, “Türkiye sahip olduğu sıhhat alt yapısı ve umumi sıhhat sigortası sistemiyle salgın sürecinde dikkatleri üzerine toplamış bir memlekettir.” tabirlerini kullanarak, “Salgın periyodunda 2 ayı bulmadan hizmete sunduğumuz acil durum hastanelerinin örnek alınacak bir model olduğuna inanıyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyada pek çok devletin muvakkat sahra ve prefabrik hastaneler kurarak çözmeye çalıştığı sorunu, biz çok daha kısa vadede kalıcı hastaneler inşa ederek aşmayı başardık.” halinde konuştu.

Acil durum hastaneleri ile ilgili, “Bu sıhhat kurumları devletimizin yüz akı olacaklardır.” diyen Erdoğan, “Hamdolsun burada oluşturduğumuz ek kapasiteye gereksinim kalmadan salgının yayılma suratını kırdık.” sözünü kullandı.

Erdoğan, “Sağlık turizminde çok önemli bir sıçrama yapıyoruz.” tabirini kullanarak, “Ülkemize ve milletimize münhasıran hizmetle geçirdiğimiz her gün, her an bu yolda attığımız her adım, aldığımız her nefes için Rabb’imize hamd ettik.” formunda konuştu.

“Türkiye’nin gereksinimi hengame değil eser siyasetidir”
Türkiye’nin muhtaçlığının hengame değil eser siyaseti olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tek numaraları devletimizin ortak kıymetlerinin istismarı olanların devri artık kapanıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Koalisyonlu yılların Türkiye’yi nasıl dibe ittiğinin en çarpıcı ispatı son 18 yılda elde ettiğimiz kazanımlardır” tabirlerini kullanarak, “Demokraside ve iktisatta milletimize beklediği hizmetleri sunamayanların, vesayet oyunlarıyla iktidar devşirdiği periyotlar geçmişte kalmıştır.” formunda konuştu.

Erdoğan, “Her kim Türkiye’de demokrasiyi, özgürlükleri, adaleti, güvenliği, dış politikayı, kültürü, sanatı daha ileri seviyeye götüreceğine milleti ikna ederse devlet ona teslim edilir.” sözlerini kullandı.

Yekun 125 bin metrekare ortama kurulan Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesinin 75 bin metrekare örtülü meydanı ve 432’si ağır bakım olmak üzere gerektiğinde ağır bakıma dönüştürülebilecek 1008 yatağı bulunuyor. 16 ameliyathane ile hizmet verecek hastanede ileri teknoloji tıbbi donanım mekan alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287