Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Slither.io Oyunu (Agar.io Benzeri)

Agar.io son yılların en çok bağımlılık yapan browser tabanlı oyunu. Oyun henüz yeni olmasına rağmen ülkemizdeki her yaştan oyuncunun büyük ilgisini topladı ve kısa sürede yayıldı. Özellikle youtube’da oyun kanallarında bu oyunun sıkça gündeme gelmesi ile oyuncular oyunu oynamış ve bağımlısı olmuştur.

Agar.io henüz geçtiğimiz yıl oynanmaya başlanmış bir oyun olmasına rağmen, bağımlılık yaptığından dolayı kısa sürede pek çok kullanıcıya yayılmıştır. Bunun üzerine akıllı telefonlar için olan sürümleri de geliştirilmiş ve bu sayede oyun aynı zamanda mobil platformlarda da varlığını göstermiştir. Bu denli başarılı bir oyunu en çok oynayan ülkelerden birisi de Türkiye olunca, oyun yapımcıları Türkiye’ye özel server açtı. Bu sayede özel server açılan dört ülkeden birisi olduk.

Agar.io Benzeri Bir Oyun : Slither.io

Şimdilerde yeni bir akım başlıyor gibi, Agar.io‘ya benzerliği ile adından sıkça söz ettiren slither.io henüz yeni geliştirilmiş bir browser oyunu. YouTube oyun kanallarında şimdiden adını sıkça duymaya başladığımız bu oyun hakkında her geçen gün yeni bir video yapılıyor dersek yanlış olmayacaktır.

Oynanış olarak agar ile benzerlik gösterse de, aslında oyun bizlere çok eski ve bir 3310 model Nokia klasiği oyunu olan snake yani yılan oyununu hatırlatmaktadır. Mantık aslında agar ile neredeyse aynı fakat değişen bir şey ise burada bir yılanı kontrol ediyor olmamız ve de bu yılanı büyütmeye çalışıyor olmak.

Agar ile Slither‘i karşılaştırdığımızda, Slither yılan büyütme ve geliştirme oyununda daha çok puanların ön plana çıktığını görüyoruz. Ayrıca Agar’dan daha fazla sistem gereksinimini gerektirmesi ve oyunun yeni olmasından kaynaklı serverlarına uzaktan bağlanan oyuncuların sürekli donma yaşaması gibi bazı problemler mevcut. Herkesin agar.io benzeri olarak tanıttığı bu oyunun başarısını ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Oyunda şu an Türk oyuncu yok denecek düzeyde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287