Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Berberoğlu, virüs önlemleri kapsamında müsaadeli olarak cezaevinden çıktı

Milletvekilliği düşürüldükten sonra mutlaklaşmış mahpus cezası nedeniyle tutuklanan CHP’li Enis Berberoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında müsaadeli olarak açık cezaevinden çıkarıldı.

Yargılandığı davada, “siyasi ve askeri casusluk maksadıyla devletin güvenliği yahut iç yahut dış siyasal yararları bakımından bilinmeyen kalması gereken malumatlarını açıklamak” kabahatinden 5 yıl 10 ay mahpus cezası alan ve bu cezası Yargıtay tarafından onanan Berberoğlu’nun milletvekilliği dün TBMM Umumî Heyeti’nde düşürüldü.

Bunun üzerine İstanbul Emniyet Müdüriyeti Terörle Savaş Büro Müdüriyeti ekiplerinin dün Bakırköy’deki hanesinde gözaltına aldığı Berberoğlu, gece saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayına sevk edildikten sonra tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderildi.

Berberoğlu’nun, infaz yasası gereği daha evvel yattığı müddet nedeniyle açık cezaevine çıkma hakkı kazandığı, açık cezaevindeki tüm hükümlülerin de 31 Temmuz 2020 tarihine kadar “Kovid 19” tedbirleri sebebiyle müsaadeli sayılmasına karar verildiği, bu sebeple 31 Temmuz 2020 tarihinden sonra açık cezaevine dönmek üzere müsaadeli olarak konutuna gönderildiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287