Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Android Uygulaması Yapmak İçin Yeni Proje Fikirleri

Eğer bir Android uygulaması geliştirmek ve bu sayede para kazanmak istiyorsanız, orjinal proje fikirlerine ihtiyaç duyuyorsunuzdur. Burada orjinal bir proje için fikir geliştirirken aynı zamanda kullanıcıların büyük bölümünün ilgisini çekecek kriterlerin sağlanması yönünde de etkili olacak özellikleri kısaca ele alacağız.

Başarılı Bir Android Uygulaması Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde başarılı olan Android uygulamalarını göz önünde bulundurursak, pek çoğunun ortak özelliğinin sosyalliği ön plana çıkarması olduğunu söyleyebiliriz.

Burada sosyallik tanımı, aynı uygulamayı kullanan kişiler arasındaki etkileşimi ifade eder. Bu etkileşim bir mesaj sistemi olabileceği gibi daha farklı bir şekilde de olabilir.

Uygulamanız için bir ana tema belirleyin

Ana tema uygulamanızın asıl amacını ifade eder. Bu amaç aynı zamanda hedefleyeceğiniz kitle ile de doğrudan alakalı olacağı için, uygulamanızın ilgi görüp görmeyeceğini de bu sayede daha net bir şekilde belirlemiş olursunuz.

Örneğin bir sözlük  uygulaması geliştirmeye karar verdiğinizde, kullanıcıların bu sözlükte bir şekilde birbirleriyle etkileşim kurmasına da olanak sağlayabilirsiniz. Bu sayede uygulamanız sosyal olarak ön plana çıkar. Bu da aktif kullanıcı sayısını arttırır. Sonuç olarak tercih edebileceğiniz en uygun reklam formatı ile bu uygulama üzerinden kazanacağınız parayı da arttırmış olursunuz.

Yeni bir proje geliştirirken, parayı ikinci planda tutmalısınız

Eğer başarılı bir proje geliştirmek istiyorsanız, parayı ikinci planda tutmalı ve buna göre bir fikir yürütmelisiniz. Bu aşamada size yön verecek ve projenizi geliştirmenizi sağlayacak en önemli etkenler ise başkalarının yorumları olacaktır.

  • Yaş kitlesi düştükçe elde edeceğiniz gelirin de artacağını göz önünde bulundurun. Genç kullanıcı kitlesi için geliştirilen uygulamalar her zaman daha çok ilgi görür.
  • Bir ana temanız (kategoriniz) olsun ancak sosyal olmasını da esirgemeyin. Kullanıcılar o ana tema hakkında birbirleriyle etkileşim kursunlar.
  • İnsanların sadece belirli gün ve zamanlarda kullanacağı bir içerik yerine, uzun süreli ve hatta günlük olarak kullanmalarını gerektirecek bir içeriğe sahip uygulama olmasını sağlayın.

Son olarak; sadece para kazanmak amaçlı geliştirilmeye çalışılan bir uygulamanın başarılı olma ihtimalinin düşük olacağını belirtmek gerekir. Bu nedenle ilk planda projenin ne kadar tutulur olduğu analiz edilmeli ve neler yapılması gerektiğine dair çözümler üretilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287