Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

Android Cihazınız Windows Bilgisayarınıza Bağlanmıyorsa Yapmanız Gerekenler

Android cihaz kullanıcıları zaman zaman bilgisayara bağlanma da sorunlar ile karşılaşabiliyor. Bu durumda alternatif yolları deneyerek bağlama işlemi gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Android cihazım Windows bilgisayarıma bağlanmıyor şikayetleri ile karşı karşıya kalan kullanıcıların ilk dikkat etmesi gereken USB kablosunun doğru çalışıp çalışmadığını anlamasıdır. USB kablo ile bağlanma işlemi gerçekleştirmeden önce kullandığınız kablonun sağlam olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Android cihazı bilgisayarınızda görmek istiyorsunuz fakat bağlatı kuramıyor iseniz öncelikle Universal Windows ADB Driver uygulamasını bilgisayarınıza indirmelisiniz. Bu program Android cihazınızın tüm dosyalarını görmenizi sağlayan profesyonel bir programdır. Cihazınızı bilgisayara bağladıktan sonra ADB sürücülerinizi kaldırmanız gerekmektedir. Bu işlemi aygıt yöneticisinden yapmanız gerekmektedir.

Sürücüleri kaldırdıktan sonra cihazı bilgisayarınızdan çıkartıyorsunuz. Ardından Universal Windows ADB Driver olarak yaptığınız programı bilgisayarınıza kurun. Bu program bütün Android sürücülerini çalıştırmanızı sağlar. Programı kurduktan sonra cihazınızı bilgisayara bağladığınızda sürücülerinizin arasında Android cihazınızı da göreceksiniz.

Android cihazım bilgisayarıma bağlanmıyor şikayetleri ile karşı karşıya kalan Android kullanıcıları bu yolu izleyerek cihazlarının bilgisayarda görünmesini sağlayabilir. Bu şekilde cihazınızı bilgisayar üzerinde görerek yapmak istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Android cihazlar USB kablonuz sağlam ise ve gereksiz sürücüler bilgisayardan kaldırılmış ise bu yöntem cihazınızın sorunsuz şekilde bilgisayarınıza bağlanmasını sağlar. Ayrıca Android sürücülerinizi bilgisayarınızdan kaldırırken USB Deview uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama bilgisayarınızda ki tüm Android sürücülerini görmenize imkan sağlar.

Android cihazınız Windows bilgisayarınıza bağlanmıyor ise uygulayacağınız bu yöntemden sonra rahatlıkla cihazınız bilgisayarınıza bağlanacaktır. Bu sayede cihazda yer alan tüm dosyalarınıza ulaşarak yapmak istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Android cihazlar kullanım açısından oldukça kolay cihazlar olduğundan kullanıcılar bu işletim sistemini çokça tercih etmektedir. USB kablonuzda sorun olmadığını düşünüyorsanız bu yöntemle bağlatı kurabilirsiniz.

Öncelikle USB kablonuzun sağlıklı bi şekilde çalıştığından emin olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bazı durumlarda cihazlar kendiliğinden bağlantı kurabilir ve size bağlantının güvenli olup olmadığını sorgulatabilir. Sürücülerinizin Android sürücüsünü açabilecek yapıda olması gerektiğine de dikkat etmelisiniz. Android cihazlar bilgisayar ile bağlantı kurduktan sonra bazı durumlarda dosyaların kendiliğinden kopyalanmasını sağlayabilir. Bunu bulut dosya yöntemleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287