Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

ABD ordusundan Washington’a ulusal muhafız yığınağı

ABD Ulusal Muhafızlar Bürosu, dün akşam başşehir Washington DC’de 1300 ulusal muhafızın vazife yaptığını ve bu akşam itibarıyla birçok eyaletten 1500 muhafızın daha kente intikal edeceğini açıkladı.

Siyahi George Floyd’un Minnesota eyaleyinde gözaltına alınırken polis şiddetiyle ölmesi üzerine başlayan protestoların sekizinci gününde ABD idaresi birçok kenti ulusal muhafızlar ile tahkim ediyor.

Barışçıl protestoların kısa vadede yağma ve şiddet hadiselerine dönüşmesi üzerine başta başşehir Washington olmak üzere birçok eyalette on binlerce ulusal muhafız görevlendirildi.

Alınan bu önlemlerle ilgili basın içtiması düzenleyen Ulusal Muhafızlar Bürosundan üst seviye bir yetkili, Washington’da dün akşam 1300 ulusal muhafızın vazife yaptığını, bu akşam itibarıyla Indiana, Güney Carolina ve Tennessee’den 1500 ulusal muhafızın daha başkentte vazife yapacağını söyledi.

Yetkili, devlet umumunda ise 45 bini yeni tip koronavirüs (COVID-19) ile uğraşa destek vermek üzere yekun 100 bin ulusal muhafız erinin hizmet yaptığı malumatını paylaştı.

Kaynak: AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287