Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

ABD, Çin hava yolu şirketlerinin uçuşlarını askıya alacak

ABD Ulaştırma Bakanlığı, Çin hava yolu şirketlerinin tarifeli ABD uçuşlarının askıya alınacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Çin idaresinin ABD hava yolu şirketlerinin devlete uçuşlarına devam etmesine müsaade vermemesi üzerine laf konusu kararın alındığı belirtildi.

Açıklamada, Çin hava yolu şirketlerinin ABD’ye yahut ABD’den olan tarifeli yolcu uçuşlarının 16 Haziran’dan itibaren beğenilen olmak üzere askıya alınacağı kaydedildi.

Halihazırda Çin’e ilişkin 4 hava yolu şirketinin ABD ile Çin arasında tarifeli yolcu seferleri düzenlediğinin belirtildiği açıklamada, ABD’li firmaların ise 1 Haziran’dan itibaren hizmete devam etme talebinde bulunduğu ama taleplerinin Çin hükümetince onaylanmadığı aktarıldı.

Açıklamada, bakanlığın, hem Amerikan hem de Çin hava yolu şirketlerinin hizmetlerine devam edebilmesi için Çinli yetkililerle muhabere kurmaya devam edeceği söz edildi.

Bakanlığın açıklamasında, kelam konusu kararın ABD Lideri Donald Trump’ın kararı doğrultusunda 16 Haziran’dan evvel yürürlüğe girebileceği belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287