Bilimsel Haberleri
Bilimsel.org ile Teknoloji , İnternet ve Web Haberlerini Alın

ABD borsası artıda açıldı

Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,17 azalışla 26.226,49 puandan süreç gördü.

S&P 500 endeksi yüzde 0,42 düşüşle 3.109,90 puandan ve Nasdaq endeksi yüzde 0,33 paha kaybıyla 9.651,09 puandan süreç görmeye başladı.

Hafta başından bu yana iktisadın olağanlaşmasına yönelik artan optimistlikle olumlu bir seyir izleyen endekslerdeki düşüşte, beklenenden makûs gelen ekonomik doneler tesirli oldu.

ABD’de bugün açıklanan datalara nazaran, devlette birinci sefer işsizlik maaşı talebinde bulunanların sayısı, geçen hafta 1 milyon 877 bin olarak kaydedildi ve piyasa beklentisinin üzerinde gerçekleşti. Kelam konusu beklenti, donenin 1 milyon 800 bin olması bekleniyordu.

COVID-19 salgınının tesiriyle ABD’de birinci defa işsizlik maaşı müracaatında bulunanların sayısı, son 11 haftada ise 42,6 milyona ulaştı.

Başkaca, ABD’de dış ticaret açığı da COVID-19 salgınının ekonomik tesirleri sonucu nisanda bir evvelki aya nazaran yüzde 16,7 artarak 49,4 milyar dolara yükseldi. Devletin dış ticaret açığına ait piyasa beklentisi, bu devirde 49 milyar dolar olması yanındaydı.

Kaynak: AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_ob_end_flush_all' not found or invalid function name in /home/bilimsel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287