Tablet Arızaları ve Çözümleri

Mobil bilimsel 690 views

Tablet bilgisayarlar taşınması ve kullanılması kolay elektronik cihazlar olarak internet ile bağımızın her daim olmasını sağlarlar. Akıllı cep telefonlarından biraz daha büyük ekranlara sahip olmakla beraber ayrıca daha uzun süre dayanan pilleri ile de daha kullanışlıdırlar. Kaliteli video çekme, resim çekme oyun oynama ve internette sörf yapma gibi işlemleri kolayca ve kesintisiz olarak yapabilmemize olanak tanırlar. Tabletler çok sık kullanıldıklarından tablet arızaları da sık sık ortaya çıkabilmektedir. Tabletlerde ortaya çıkan tablet arızaları yazılım arızaları ve donanım arızaları olarak 2 kısımda incelenebilirler. Tablet yazılım arızalarında işletim sisteminin çökmesi, donmalar ya da tabletin işletim sisteminin hiç açılmaması gibi sorunları çözmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Tablete Reset Atmak

Tablete reset atmakla tableti fabrika ayarlarına getirebilirsiniz. Böylece ilk satın aldığınız gün gibi tabletinizi yeniden sorunsuz kullanabilirsiniz. Bunun için ses arttırma ve tableti açma düğmesine aynı anda 5 saniye basınız. Böylece tablet yeniden başlatacaktır. Bu kez farklı bir oturum açıldığını göreceksiniz. Bu menü Recovery menüsüdür. Wipe Data Factory Reset menüsünü seçerek okeyleyin ve wipe Cache Partition seçeneğine tıklayın. Tüm tabletlerde sistem hemen hemen aynıdır. Tabletiniz yeniden otomatik olarak başlarken fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

Tabletin Bataryası Çok Çabuk Bitiyor

En sık karşılaşılan sorunlardan biri de budur. Tablet bataryası çok çabuk bitiyorsa ve tabletinizi yeni aldıysanız şarj ederken tableti kapalı tutun. Daha iyi şarj olacak ve pil ömrü uzayacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{bilimsel}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.