Driving School 2016 (Android Araba Simülatörü)

Mobil Ferhat 352 views

Gerçek araba sürme simülatörü arayanlar için mutlaka denenmesi gereken bir araba sürme simülatörü yada oyunu diyebiliriz. Android’in en başarılı oyunlarından birisi. 1 Milyondan fazla indirme sayısına sahip olan bu araba sürme oyunu Driving School 2016, Google Play’de ücretsiz en iyi oyunlar sıralamasının ilk sıralarında bulunuyor.

Oyunda farklı araçlar ve bu araçları trafik kurallarına uygun bir şekilde, trafikte istenilen yönler doğrultusunda belli bir noktaya ulaştırmanız gerekiyor. Bunu yaparken tıpkı normal bir araba sürüyor gibi davranmalı ve hatta sürmeye başlamadan önce emniyet kemerinizi dahi kullanmalısınız.

Oyunda verilmiş olan şehirler için 10’a kadar level bulunmaktadır. Her bir leveli başarılı bir şekilde tamamlayabilmeniz ise level boyunca gerçek trafik kurallarına uymanız ile sağlanıyor. Dolayısıyla, gerçek bir araç kullanır gibi aynı zamanda trafik kurallarını göz önünde bulundurmalı ve yol boyunca göreceğiniz yol durumu tabelalarını göz önünde bulundurarak aracınızı da buna göre kontrol etmelisiniz.

Bu oyun pek çok kişide bağımlılık yaptı ve yapmaya devam ediyor. Oyun henüz yeni olmasına rağmen pek çok güncelleme ile geliştiriliyor. Oyunun dikkat çeken bir diğer güzel tarafı ise grafikleri diyebiliriz. Bir android sistemi oyunu olmasına rağmen son derece başarılı grafikleri bulunmaktadır.

Oyun boyunca gerçek bir araba sürme deneyimini yaşamanız mümkündür. Farklı şehirler ve bu şehirlerin farklı yollarında ilerlemek, hız limitleri ve trafik kuralları gibi ince detaylar oyunu oynamayı yada bir diğer ifadeyle arabayı kullanmanızı daha zevkli bir hale getiriyor.

 

Oyunu başarılı bir şekilde bitirebilmek ve yeni araçlara ulaşmak için ise puanınızı arttırmanız gerekiyor. Her bir level için üç yıldızı hakedecek kadar aracı hatasız bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Bazı levellerde yapılan en ufak hatalar yüzünden puanınız düşebilir ve o level için gerekli olan 3. yıldızı alamayabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ferhat Ermiş {Ferhat}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robot olmadığınızı doğrulayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.