Android Uygulaması İle Para Kazanmak

0

Son yılların popüler araştırma konularından birisi olan android uygulaması ile para kazanmak, oldukça fazla merak edilen konuların başında geliyor. Bu yazımızda başarılı bir uygulama projesi ile nasıl para kazanabileceğinizi kısaca ele alacağız.

Bir uygulama geliştiricisi olmadığınızı varsayarsak, programa dillerine yabancı olduğunuz kabul edilir. Bu durumda bir android uygulaması ile para kazanmanın temelini ifade eden programa dillerini, öğrenmeden uygulamayı geliştirmek ve para kazanmak üzerine size yol gösterici nitelikte olacak ipuclarını kısaca ele alacağız.

Bir Android Uygulaması Nasıl Geliştirilir?

Bir Android uygulamasını geliştirmek için programa dillerini bilmeniz gerekir. Bu dilleri öğrenmek ise okullarda sunulan programlama derslerinden daha çok deneme yanılma ve tecrübe edinme ile gerçekleşir. Öyleyse başarılı bir uygulama geliştiricisinin başarısının asıl sebebinin, edinmiş olduğu tecrübe olduğunu söylemek hiç de yanlış olmayacaktır.

Programlama dilini öğrenmek yada öğrenmemek?

Programlama dilini öğrenerek bir android uygulaması geliştirmeye karar verdiğinizde, burada projenizin içerik ve amacına göre oldukça fazla zamana ihtiyaç duyabilirsiniz. Çünkü hiç bir şey bilmeyen bir kişi için öğrenmek zaman alacaktır ve öğrenme süreci sonrasında programın geliştirilmesi süreci de ayrıca bir zaman gerektirir.

Eğer programlama dilini öğrenmeye karar verirseniz, bunun için 2 yıllık meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerini okumayı tercih edebilirsiniz fakat böyle bir tercih çoğu zaman sadece temel atmanızı sağlayacaktır. Bu temelleri geliştirmek ise tamamen sizin merakınız, ilginiz, bilgi ve becerinizi kullanmanıza göre değişim gösterir.

Programlama dilini öğrenmeden uygulama geliştirmek

Sunulan hazır sistemler sayesinde, hiç bir şekilde kodlama ve programlama dil bilgisine sahip olmayan bir kullanıcı bile kolay bir şekilde hayalindeki uygulamayı geliştirebilir.

Bu sistemler daha çok bir web sitesi şeklinde sunulur ki appsgeyser bunlardan en çok bilineni ve kullanılanıdır.

Android Uygulaması İle Nasıl Para Kazanılır?

Sorunun cevabı reklam firmalarıdır. Genel olarak reklam firmalarının verdiği reklamlar geliştirmiş olduğunuz uygulamanın kenarında, köşesinde yada açılır pencere olarak, tercih edeceğiniz reklam seçenekleri doğrultusunda kullanıcıya gösterilir.

Bazı reklam modelleri gösterim başına para kazandırırken, bazıları ise tıklanma başına para kazandırmaktadır. Buna ek olarak uygulama içerisinde satın alma gibi fonksiyonların bulunması da iyi para kazanmanızı sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.