Adobe Reader Nedir, Nasıl Kullanılır?

1

PDF formatlı dokümanların sorunsuz bir şekilde okunmasını ve açılmasını sağlayan Adobe Reader, her geçen gün kendini güncelleyerek daha azla kullanıcıya ulaşmaktadır. PDF formatlı dosyaların en iyi şekilde okunmasını ve bu dosyaların hazırlanmasında kolaylık sağlar. Adobe Reader nedir birçok kullanıcı sahip olduğu PDF dosyalarını okumak, yorum yapmak ve bu formatta ki dosyaları oluşturmak için bu programa ihtiyaç duymaktadır. Kolay kullanımı sayesinde özellikle e- kitap okumak için en ideal programlardan biridir.

Adobe Reader nasıl kullanılır birkaç temel yapısı ile sizde rahatlıkla bu programı kullanabilirsiniz. PDF dosyalarınızı açmak için öncelikle bilgisayarınıza Adobe Reader programını indirmeniz gerekiyor. Adobe Reader programını artık sadece bilgisayarınızda değil tablet ve akıllı telefonunuzda da kullanabiliyorsunuz. Programı yükleyip çalıştırdıktan sonra PDF formatlı dosyayı aç sekmesine tıklayarak dosyanızın okunmasını sağlıyorsunuz.

Dosyayı açtıktan sonra farklı bir PDF dosyası açmak istediğinizde de yine aynı sekmeyi kullanarak PDF dosyasını görüntüleyebiliyorsunuz. Dosyayı açtıktan sonra görüntüleme seçeneklerini kullanarak kendi tercih ettiğiniz görüntü özelliklerini rahatlıkla belirleyebiliyorsunuz. Sayfa sayısı oldukça fazla olan PDF dosyalarınızın hangi sayfasına gitmek isterseniz o sayfayı da seçebiliyorsunuz. Ayrıca bu programda dosyalarınıza imza ekleyebilirsiniz.

Genellikle kendi yarattığınız PDF formatlı dosyaları imzalamak istediğinizde kendi imzanızı dosyaya ekleyebilirsiniz. En çok kullanılan diğer bir özelliği ise dosyaya yorum yapabilme özelliğidir. Örneğin ders çalışırken ya da not almak istediğiniz kısımlarda ekleme yapmak için yorum sekmesini kullanarak yorumlarınızı ekleyebilirsiniz. Adobe Reader PDF formatlı dosyalarınızda işlem yapmayı kolaylaştırır.

Adobe firması tarafından geliştirilen Adobe Reader kullanıcı sayısı oldukça fazla olduğundan sürekli kendini yenilemektedir. Türkçe dil desteği sayesinde kullanımı kolaylaştırarak PDF dosyalarının en iyi şekilde kullanılmasını sağlar. Adobe Reader nasıl kullanılır kendi yardım sitesinden daha detaylı bir şekilde ulaşarak kullanabilirsiniz. Bu sayede PDF formatındaki dosyalarını başka programa gerek duymadan okuyabilir ve kendiniz dosya hazırlayabilirsiniz. Özellikle yazdırma seçeneğinin de bulunması PDF dosyalarınızın çıktısını alabilmenizi sağlamaktadır. Adobe Reader kullanım açısından oldukça kolay ve PDF dosyalarının kullanılmasını sağlayan en iyi programlardan biridir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.